Yazılar geri dön
Dubai’de Sağlıkçı Olarak Çalışmak Mümkün Mü_

Dubai’de Sağlıkçı Olarak Çalışmak Mümkün Mü?

Dubai’de sağlık personeli olmak isteyen yabancılar, çeşitli şartları sağladıkları durumda çalışmaya başlayabilir ve Dubai’de yaşayabilirler.

Dubai hızla gelişen bir ekonomiye, bununla birlikte ekonomik gelişimi destekleyen çok iyi bir altyapıya ve hizmet sektörüne sahiptir. Neredeyse her alanda olduğu gibi sağlık alanında da yabancı çalışanlar, iş gücünün önemli bir kısmını oluşturmaktadırlar. Günümüzde binlerce yabancı doktor, diş hekimi, hemşire ve benzeri sağlık personeli Dubai’de çalışmakta ve yaşamaktadır. Dubai merkezli hastaneler sağlık personellerine, alım gücü yüksek bir kur üzerinden, epey dolgun kabul edilen bir maaş teklif etmektedir. Çalışma şartlarının da epey insani olduğunu göz önünde bulundurunca binlerce Türk ve diğer yabancı milletlerden sağlık personeli Dubai’de çalışmak istemektedir. Peki, Dubai’de sağlık personeli olarak çalışmak için ne yapmak gerekir?

Dubai, Türkiye’deki pek çok eğitim kurumunun tıp ve sağlık eğitimini resmi olarak tanımaktadır. Ancak bu kurumlardan alınan diplomalar ve belgeler; kişinin Dubai’de çalışabilmesi için Dubai Sağlık Otoritesi tarafından onaylanmalıdır. Bu onaylanma ve lisans alma sürecine çeşitli başvurular, değerlendirmeler ve mesleki yeterliliği ölçme sınavları eşlik etmektedir. Tüm bu değerlendirmeler sonucunda uygun bulunan kişiler, Dubai’de sağlık personeli olarak çalışabilmektedirler. Üstelik, Dubai Sağlık Otoritesi, çalışma şartı olarak Arapça bilme zorunluluğu uygulamaz. Ortalama bir İngilizce konuşma becerisi ile kişiler, Dubai’de sağlık personeli olarak çalışabilirler. Yalnızca psikologlardan ileri düzey İngilizce bilmeleri beklenir.

Tüm bu başvuru, takip ve onay süreçleri; özellikle de hali hazırda çalışmakta olan sağlık personelleri için zorlayıcı olabilmektedir. Bu yüzden Dubai’de Doktor Ol ekibi olarak sağlık personellerinin lisans süreçlerini yürütüyor; çeşitli danışmanlık ve destek hizmetleri sunuyoruz.

Dubai’de Sağlıkçı Maaşları Ne Kadar?

Dubai’de sağlıkçı maaşları, kişinin branşına, aldığı eğitime ve tecrübesine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Dubai’de doktor maaşları, pratisyen hekimler için ayda ortalama 22 bin AED, günümüz kuru ile 88 bin Türk Lirası veya 6 bin Amerikan Doları kadardır.

Dubai’de doktor maaşları, uzman hekimler için ayda ortalama 40 bin AED, günümüz kuru ile 160 bin Türk Lirası veya 11 bin Amerikan Doları kadardır. Uzman hekimlerin aylık maaşları 60 bin AED’ye yani 240 bin Türk Lirası’na kadar çıkabilmektedir.

Dubai’de hemşire maaşı, kişinin tecrübesine ve üstlendiği görevlere göre ayda ortalama 11 Bin AED ile 25 Bin AED civarındadır. Bu ücret, Türk Lirası üzerinden değerlendirildiğinde günümüz kuruyla kabaca 30 bin Türk Lirası ila 100 bin Türk Lirası arasında yer almaktadır. Elbette Dubai’de edinilen tecrübe ile birlikte bu maaş hızla artış gösterecektir.

Dubai’de diş hekimi maaşları, ayda ortalama 30 Bin AED civarındadır. Bu miktar, günümüz kuru ile 120 Bin Türk Lirasına veya 8 Bin Amerikan Dolarına tekabül etmektedir.

Dubai’de psikolog maaşları, ayda ortalama 25 bin AED civarındadır. 25 Bin AED, günümüz kuruyla 100 Bin Türk Lirasına karşılık gelmektedir.

Dubai’de fizyoterapist maaşları da aynı şekilde ortalama 25 Bin AED dolaylarındadır.

Yurt Dışında Sağlık Personeli Olmak İçin En Avantajlı Yer Neresi?

Yurt dışında sağlık personeli olmak için en avantajlı yerlerden birisi Dubai’dir. Dubai, sağlık personellerine epey iyi bir gelir ve yaşam fırsatı sunmaktadır. Hatta bazı sağlık personelleri, başka ülkelerde yalnızca yatırımcılara verilen 10 yıllık altın vize bile alabilmektedirler. Dubai’de sağlık personeli olmanın avantajları, Dubai’de yaşam ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan diğer yazıları inceleyebilirsiniz.

Dubai Sağlık Personeli Alımı

Dubai, sağlık personellerine çok önemli fırsatlar ve imkanlar sunmaktadır. Biz de Dubai’de Doktor Ol ekibi olarak sağlık çalışanlarımızın yurt dışı planlarını destekliyor; lisans ve iş arama süreçlerini büyük bir özenle yürütüyoruz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Yazılar geri dön
Size nasıl yardımcı olabiliriz?