Yazılar geri dön
Dubai’de Hemşire Olarak Çalışmak İçin Neler Gerekir_

Dubai’de Hemşire Olarak Çalışmak İçin Neler Gerekir?

Dubai, yalnızca doktorlar ve diş hekimlerinin değil aynı zamanda hemşirelerin de sıkça tercih ettiği bir şehirdir. Birleşik Arap Emirlikleri tarafından belirlenen yeterliliklere ve becerilere sahip olan hemşireler, Türkiye’ye kıyasla epey yüksek maaşlarla Dubai’de çalışabilirler.

Dubai, her geçen gün daha da gelişen ve dünya ekonomisi içerisinde kendi özel yerini oluşturan bir şehirdir. Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olsa da sahip oldu multikültürel yapı ve aldığı yüksek orandaki kalifiye göç sebebiyle adeta farklı, küçük bir ülke imajına sahiptir. Dubai’nin hizmet sektöründe yaşanan atılımlar, başta Amerika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere pek çok bölgeden kalifiye göç alınması ihtiyacı doğurmuştur. Türkiye’de bu bölgelerden biridir. Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai’de çalışmak ve yaşamak isteyen nitelikli kişiler için oturma izni, çalışma izni ve lisans alım süreci gibi pek çok süreci yumuşatmış, çok daha kolay bir hale getirmiştir.

Dubai’de hemşire olarak çalışmak için yapılması gereken ilk şey, Birleşik Arap Emirlikleri’nin hemşirelik eğitiminizi tanımasını sağlamak, yani lisans almaktır. Bu süreçte ihtiyaç duyulan belgeleri Dubai Sağlık Otoritesi ile paylaşmanız gerekir. Lisans alma sürecine, mesleki yeterliliğinizi ölçmeye yönelik testler ve değerlendirmeler de eşlik edecektir. Dubai Sağlık Otoritesi, Dubai’de hemşire olarak çalışmanız için Arapça bilme şartı istemez. Eğer orta seviyede bir İngilizce konuşma becerisine sahipseniz sorunsuz bir şekilde Dubai’de hemşirelik yapabilirsiniz.

Lisans işlemini tamamladıktan sonra Dubai’de hemşirelik iş ilanlarını araştırmanız gerekir. Bu işlemi linkedin.com ve dubaicareers.ae gibi internet sitelerinden yapabilirsiniz. Ancak dolandırıcılara ve kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmanız önerilir.

Tüm bu bahsettiğimiz süreçler, özellikle de hali hazırda çalışmakta olan hemşireler için zor olabilmektedir. Gerekli belgeleri belirlemek, bu belgeleri hedef kurumlarla paylaşmak, bahsi geçen kurumlarla sürekli, sağlıklı bir iletişim içerisinde kalmaya çalışmak, güvenilir bir iş ilanı bulmak ve başvuru işlemlerini gerçekleştirmek hemşireler için zorlayıcı olabilmektedir. Bu yüzden Dubai’de hemşire olmak isteyen bireyler, sitemizdeki iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilir; danışmanlık ve destek hizmetlerimizden yararlanabilirler.

Dubai’de Hemşire Maaşları Ne Kadar?

Dubai’de hemşire maaşları, kişinin eğitim seviyesine, eğitim aldığı kuruma, kendi ülkesinde edindiği tecrübeye ve Dubai’de edindiği tecrübeye göre değişiklik gösterebilmektedir. 2 ila 5 yıllık bir çalışma tecrübesi olan hemşireler, Dubai’de 10 bin ila 12 bin 800 AED arasında bir maaş alabilmektedirler. Bu ücret, Türk Lirası üzerinden değerlendirildiğinde günümüz kuruyla kabaca 30 bin Türk Lirası ila 50 bin Türk Lirası arasında yer almaktadır.

Dubai’de Hemşire Ol!

Her biri kendi alanlarında uzman isimlerden oluşan ekibimizle birlikte Dubai’de hemşire olarak çalışmak isteyen sağlık çalışanlarımıza gerekli danışmanlık hizmetini sunuyoruz. Dubai’de hemşire olmak ve yurt dışında hemşirelik yapmak isteyen sağlık çalışanları, sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirler.

Bu gönderiyi paylaş

Yazılar geri dön
Size nasıl yardımcı olabiliriz?