Yazılar geri dön
Dubai’de Diş Hekimi Olmak İçin Neler Gerekli_

Dubai’de Diş Hekimi Olmak İçin Neler Gerekli?

Türkiye’de alım gücünün düşmesi ve çalışma şartlarının zorlaşması ile birlikte; başta doktorlar ve diş hekimleri olmak üzere pek çok sağlık çalışanı, yurt dışı seçeneklerini değerlendirmeye başlamıştır. Bu seçenekler arasında, son yıllarda en göze çarpanı Dubai olmaktadır. Gerek ülkeye gelen yabancı ve kalifiye çalışanlara sundukları fırsatlar gerekse de sağladıkları ekonomik imkanlar sebebi ile BAE yetkilileri, yabancı çalışanlarını ülkenin gelişimine ortak etmeyi amaçlamaktadırlar. Peki, Dubai’de diş hekimi olmak için ne yapmak gerekir?

Diş hekimleri, Dubai’de çalışabilmek için diplomalarını, Dubai Sağlık Oteritesi’ne onaylatmaları gerekiyor. Bu onaylama süreci içerisinde çeşitli sınavlar ve değerlendirmeler yer alıyor. Böylece ülke, gelecek olan çalışanın mesleki yeterliliğinden emin olmuş oluyor. Yoğunluğa göre 1 ila 6 ayı bulabilen bu süreç, özellikle de hali hazırda çalışmakta olan hekimlerimiz için oldukça yorucu olabiliyor. Tam olarak bu sebepten uzman ekibimiz ile birlikte hekimlere ve sağlık çalışanlarına; Dubai’de çalışma izni kazanabilmeleri için danışmanlık ve destek hizmeti sağlıyoruz. Hem lisans alım sürecinde hem de iş arama sürecinde hekimlerimize danışmanlık yapıyor, Dubai’de kuracakları yeni hayata başarılı bir adım atabilmeleri için onları destekliyoruz.

Dubai’de Diş Hekimi Maaşları Ne Kadar?

Dubai, özellikle de nitelikli çalışanlarına oldukça iyi bir gelir fırsatı sunuyor. Mesela Dubai’de çalışan bir diş hekimi, ortalama olarak aylık 30 bin AED kazanıyor. 30 Bin AED günümüz kuru ile 120 Bin Türk Lirası’na veya 8 Bin Amerikan Doları’na tekabül ediyor. Tek yaşayan birinin kira ile birlikte ortalama giderlerinin 7 Bin AED, tek çocuklu bir ailenin ise 12 Bin AED olduğunu hesaba katınca bu maaşın birikim yapmak için bile yeterli olacağını anlamak zor olmuyor.

Dubai’de diş hekimi maaşlarını etkileyen faktörleri de şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Hekimin eğitim aldığı kurum, eğitim düzeyi.
  • Hekimin kendi ülkesinde edindiği çalışma tecrübesi.
  • Hekimin Dubai’de edindiği çalışma tecrübesi.

Bunlarla birlikte Arapça bilmenin, maaşlara oldukça önemli bir katkısı olduğunu hatırlatmak isteriz. Ancak kişiler, Dubai’de Arapça bilmeden de rahatça diş hekimliği yapabilirler. Ortalama bir seviyede İngilizce dil becerisine sahip olmaları, Dubai’de çalışabilmeleri için yeterli olacaktır.

Dubai’de Diş Hekimi Olarak Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Dubai’de diş hekimi olarak çalışmanın avantajları şunlardır:

  • Amerikan Doları karşısında dengeli ve alım gücü yüksek bir kurda, dolgun bir maaş almak.
  • Ekonomisi hızla gelişmekte olan bir şehirde, erkenden bir yer edinmiş olmak.
  • Düşük bir gelir vergisine tabi olmak veya gelir vergisinden tamamen muaf olmak.
  • Çocuklu aileler için, çocuklarının dünya standartlarında İngilizce bir eğitim alması.
  • Altın vize hakkı kazanmak.
  • Ortalama bir İngilizce ile çalışabilmek.

Dubai’de diş hekimi olmanın avantajları, Dubai’de yaşam ve benzer konular hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilmek için sitemizde yer alan diğer yazıları inceleyebilirsiniz.

Dubai’de Diş Hekimi Ol!

Her biri kendi alanlarında uzman isimlerden oluşan ekibimizle birlikte Dubai’de diş hekimi olarak çalışmak isteyen hekimlerimize gerekli danışmanlık hizmetini sunuyoruz. Dubai’de diş hekimi olmak ve yurt dışında diş hekimliği yapmak isteyen bireyler, sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirler.

Bu gönderiyi paylaş

Yazılar geri dön
Size nasıl yardımcı olabiliriz?