Yazılar geri dön
Dubai’de Doktor İş İlanları ve Merak Edilen Diğer Konular

Dubai’de Doktor İş İlanları ve Merak Edilen Diğer Konular

Dubai’de doktor olarak çalışmak isteyen hekimler, lisans işlemlerini tamamladıktan sonra iş ilanlarını incelemeye başlamalılar. Bu süreçte, çoğu kişinin sektör temsilcileri ile yüz yüze görüşme fırsatı olmadığı için internet üzerinden araştırma yapmaları gerekir. Bilindiği üzere Dubai, hızla gelişen ve hizmet sektörünü de bu gelişmenin bir parçası haline getirmeyi amaçlayan bir şehirdir. Dubai’nin hizmet sektöründe çalışan bireylerin çoğu da Amerika, İngiltere ve Türkiye gibi farklı ülkelerden gelmektedir. Bu yüzden Dubai’de doktor iş ilanları global kariyer sitelerinin vazgeçilmez birer parçası haline gelmişlerdir. Yazımızın devamında Dubai’de doktor iş ilanları bulabileceğiniz internet sitelerinden ve iş arama süreciyle ilgili önemli konulardan bahsedeceğiz.

Dubai’de doktor olarak çalışmak isteyen hekimler gerek iş arama süreci gerekse de lisans alma süreçleriyle alakalı detaylı bilgi almak için bizi arayabilirler.

Dubai’de Doktor İş İlanları Nasıl Bulunur? Dubai’de Nasıl İş Bulunur?

Dubai’de doktor iş ilanları linkedin.com gibi global ve dubaicareers.ae gibi yerel siteler üzerinden yayınlanmaktadırlar. Bu siteler hekimlere, kendileri için detaylı bir online CV oluşturma imkânı verir. Online CV’lerini, Dubai’de iş ilanı yayınlamış olan şirketlere gönderebilirler. Özellikle de linkedin gibi siteler üzerinden, Dubai’de sağlık hizmeti veren kurumlarla iletişim kurabilir, sektör hakkında bilgi alabilir ve iş fırsatları konusunda muhabbet edebilirler. Bu süreçte sahte ilanlara ve dolandırıcılara dikkat etmek gerekir. Bazı kötü niyetli kişiler, iş vaadi ile sizi kandırabilir, kişisel bilgilerinizi çalabilir veya sizden bir miktar para isteyebilirler. Bu yüzden iş teklifi aldığınız şirketleri iyi bir şekilde araştırmanız, mümkünse alanında uzman ekiplerden danışmanlık hizmeti almanız önerilir. Böylece hem olası dolandırıcılık faaliyetlerinden korunabilir hem de çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde aradığınız işi bulabilirsiniz.

Dubai’de Doktor Olarak Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Dubai’de doktor olmanın avantajları şunlardır:

  • Hem dünya standartlarına hem de Türkiye ortalamasına göre epey iyi bir maaş.
  • İnsani çalışma koşulları ve insani nöbet saatleri.
  • Çocuklu aileler için dünya standartlarında İngilizce bir eğitim ve öğrenim fırsatı.
  • Altın vize alma fırsatı.
  • Gelir vergisinden muaf olma fırsatı.
  • Ortalama bir İngilizce becerisi ile çalışabilme fırsatı.

Dubai’de doktor olarak çalışmak yalnızca Türkiye’de değil pek çok batı ülkesinde de doktor olmaktan daha avantajlıdır

Dubai’de Doktor Ol!

Her biri kendi alanlarında uzman isimlerden oluşan ekibimizle birlikte Dubai’de doktor olarak çalışmak isteyen hekimlerimize gerekli danışmanlık hizmetini sunuyoruz. Dubai’de doktor olmak ve yurt dışında doktorluk yapmak isteyen hekimler, sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirler.

Bu gönderiyi paylaş

Yazılar geri dön
Size nasıl yardımcı olabiliriz?