Yazılar geri dön
Dubai’de Doktor Maaşları Ne Kadar_

Dubai’de Doktor Maaşları Ne Kadar?

Dubai’de doktor maaşları, pek çok faktöre göre değişiklik gösterebilmektedir. Yazımızın devamında bu faktörlerden, Dubai’deki ortalama doktor maaşlarından ve merak edilen benzer konulardan bahsedeceğiz.

Dubai’de doktor maaşları şu gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir:

  • Doktorun branşı.
  • Doktorun eğitim aldığı kurum, aldığı eğitimin kapsamı.
  • Doktorun çalıştığı hastane, klinik veya şirket.
  • Doktorun kendi ülkesinde edinmiş olduğu meslek tecrübesi.
  • Doktorun Dubai’de edinmiş olduğu meslek tecrübesi.
  • Çalışma saatleri ve nöbetler.
  • Doktorun çalışmakta olduğu pozisyon, üstlendiği ek veya dahili görevler.

Tüm bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda Dubai’de doktor maaşları şu şekilde sıralanabilmektedir:

Dubai’de doktor maaşları, pratisyen hekimler için ayda ortalama 22 bin AED, günümüz kuru ile 88 bin Türk Lirası veya 6 bin Amerikan Doları kadardır.

Dubai’de doktor maaşları, uzman hekimler için ayda ortalama 40 bin AED, günümüz kuru ile 160 bin Türk Lirası veya 11 bin Amerikan Doları kadardır. Uzman hekimlerin aylık maaşları 60 bin AED’ye yani 240 bin Türk Lirası’na kadar çıkabilmektedir. Daha önce bahsetmiş olduğumuz faktörler, maaşlar üzerinde epey büyük bir etkiye sahiptirler.

Dubai Pahalı Bir Şehir Mi? Dubai’de Yaşam Masrafları 2022 Yılı İçin Ne Kadar?

İnsanlar arasında, Dubai’nin iyi bir yaşam sürdürmek için aşırı pahalı bir şehir olduğu yönünde yanlış bir inanç vardır. Dubai elbette görece pahalı bir şehirdir. Ancak bu pahalılık, şehrin ortalama gelir seviyesiyle sağlıklı bir orantıya sahiptir. Yani şehrin hizmet sektöründe çalışan kişiler, bahsettiğimiz pahalılıkla doğru orantılı, epey dolgun kabul edilen maaşlar alırlar.

Genel olarak bahsetmek gerekirse 3 ila 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık masrafları, ev kirası ile birlikte ortalama 15 bin AED kadardır. Ancak bu masraflar kiralanan eve göre 10 bin AED civarına kadar düşebilir veya 20 bin AED civarına kadar da artabilir. Tek başına yaşayan bir kişinin aylık giderleri de ortalama 8 bin AED civarındadır. Bu istatistikler üzerinden değerlendirilme yapıldığı zaman, ortalama bir hekim Dubai’de rahat bir şekilde yaşayabilir ve hatta birikim yapabilir.

Bazı şirketlerin, çalışanları ve aileleri için konaklama imkânı da sunabildiğini unutmamak gerekir.

Dubai’de Doktor Ol!

Dubai’de doktor olarak çalışmak isteyen hekimler, sitemizdeki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilir; danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirler.

Bu gönderiyi paylaş

Yazılar geri dön
Size nasıl yardımcı olabiliriz?