Yazılar geri dön
Dubai’de Doktor Olarak Çalışmanın Avantajları Nelerdir_

Dubai’de Doktor Olarak Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Her şehrin ve ülkenin; kendisini kalkındıran iş gücüne sunduğu bazı fırsatlar ve imkânlar vardır. Bu fırsatlar ve imkânlar hem iş gücünün ülkede kalmasını hem de mutlu ve verimli bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlarlar. Dubai’de doktor olarak çalışmanın avantajları da şunlardır:

 • Hem dolar karşısında dengeli hem de Türk lirası bazında oldukça dolgun bir maaş almak. Dubai’de doktor maaşları, doktorun; branşına, tecrübesine ve aldığı eğitimin düzeyine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak ortalama bir uzman doktor maaşı hem Dubai’de rahat bir yaşama hem de birikim yapmaya el verecek düzeydedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan ‘’Dubai’de Doktor Maaşları Ne Kadar?’’ isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.
 • Dubai’de çalışma saatleri devlet ve bazı uluslararası kurumlar tarafından düzenlenmiş, çalışanların haklarını koruyabilmek adına güvence altına alınmıştır. Türkiye’de pek çok doktor, uzun nöbet saatlerinden şikayetçi olmaktadır. Dubai’de ise çalışma saatleri, özellikle de doktorlar için çok daha dengelidir.
 • Dubai epey eğitimli ve modern insanların yaşadığı bir şehir. Bu yüzden şehrin genelinde şiddet olayları çok nadiren yaşanıyor, yaşandığı takdirde de güvenlik güçleri herhangi bir olumsuzluğa fırsat vermeden olaya müdahale ediyor. Bu durum elbette hastane içerisinde de aynı şekilde işliyor. Dubai’de hem Orta Doğu’nun hem de dünyanın geri kalanın aksine sağlık çalışanlarına şiddet oldukça düşük.
 • Dubai’de doktorluk yapmak, kişilere; hızla büyüyen bir ekonomide erkenden bir yer edinme fırsatı veriyor. Dubai’ye çalışmaya gelen pek çok kişi, kısa zamanda yeni ve çok daha avantajlı iş fırsatlarıyla karşılaşıyor. Hatta gerekli izinlerini ve lisanlarını alan bireyler kendi işlerini bile kurabiliyor.
 • Dubai’de doktor olmak yalnızca sizin için değil aile üyeleriniz için de avantajlı. Özellikle de çocuklu aileler, çocuklarının dünya standartlarında, İngilizce bir eğitim almasından oldukça memnun oluyorlar. Kazandıkları ekonomik güç sayesinde, ileri dönemlerde çocuklarını çok daha iyi eğitim olanakları sunan ülkelerde üniversite okumaya gönderebiliyorlar.
 • Dubai’de doktor olmak epey prestijli. Hem devlet hem de halk, eğitimli ve kalifiye iş gücüne karşı oldukça saygılı. Yani ‘’Dubaililer, doktorlarının değerini biliyor.’’ demek hiç de yanlış olmaz.
 • Dubai’de çalışan ve yaşayan bireylerin alım gücü oldukça yüksek. Bunun en önemli sebebi Arap Emirlikleri Dinarı’nın Amerikan Doları karşısındaki dengeli duruşu. Bu durum özellikle de doktorlara yalnızca Dubai’de değil dünyanın her yerinde iyi bir alım gücüne sahip olma fırsatı veriyor. Şöyle ki Dubai’de çalışan uzman bir doktor, yalnızca birkaç aylık maaşı ile Türkiye’de mütevazi bir gayrimenkul satın alabiliyor.
 • Dubai, yurt dışından gelen çalışanlara, gerekli şartlar sağlandığı takdirde gelir vergisi indirimi uygulayabiliyor. Hatta bazı durumlarda hiç gelir vergisi almıyor. Bu da çalışanların çok daha kısa bir sürede Dubai’ye ayak uydurmalarını, kendi düzenlerini kurmalarını sağlıyor.
 • Dubai’de doktor olarak çalışmak diğer ülkelerde doktor olmaktan çok daha kolay. Mesela Dubai’de ortalama bir İngilizce ile doktor olarak çalışmak mümkün.
 • Dubai’de ortalama bir İngilizce ile doktor olarak çalışan bireyler, yakın zamanda İngilizcelerini geliştirebiliyor. İyi bir birikime sahip olabiliyor ve sözleşmeleri sonlandığında farklı ülkelerde de çalışabilme yetkinliğine kavuşabiliyorlar.
 • Dubai’de doktor olarak çalışan bireyler, eşleri ve çocukları için de kolay bir şekilde oturma izni alabiliyorlar.

Tüm bu faktörler göz önünde bulundurulunca Dubai’de doktor olmanın epey avantajlı olduğu açıkça anlaşılmaktadır.

Dubai’de Doktor Ol!

Her biri kendi alanlarında uzman isimlerden oluşan ekibimizle birlikte Dubai’de doktor olarak çalışmak isteyen hekimlerimize gerekli danışmanlık hizmetini sunuyoruz. Dubai’de doktor olmak ve yurt dışında doktorluk yapmak isteyen hekimler, sitemizde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirler.

Bu gönderiyi paylaş

Yazılar geri dön
Size nasıl yardımcı olabiliriz?